Wypoczynek nad morzem Jantar
Białogóra, ul. Cisowa 1
tel. 504 099 281 lub 501 187 976

Białogóra

Białogóra to miejscowość letniskowa, położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą, nad czystym morzem bałtyckim. Od szerokiej, piaszczystej plaży oddzielona jest pasem pięknego lasu sosnowego. Do plaży prowadzi malownicza aleja spacerowa ciągnąca się wśród zielonych drzew i krzewów. Na trasie centrum-plaża działa komunikacja miejska. W tej roli występują wozy zaprzężone w konie, jakby żywcem przeniesione z westernów.

Okoliczne lasy zachęcają do długich spacerów czy zbierania grzybów i jagód. Oznakowane ścieżki rowerowe ułatwią zwiedzanie miejscowości osobom aktywnie spędzającym czas. W odległości 2,5 km na północny wschód od Białogóry znajduje się najwyższa zalesiona wydma, od której wzięło nazwę letnisko.

Atrakcje Białogóry stanowią m.in. rezerwat przyrody, stadnina koni oraz pole minigolfa. W pobliskich miejscowościach można obejrzeć wiele zabytków np. zamek i skansen w Krokowej, a dla aktywnych oferowane są między innymi rejsy statkiem wycieczkowym po Jeziorze Żarnowiec lub loty widokowe (Odargowo - ok 15 km od Białogóry). Kilkaset metrów od obiektu "Jantar" znajduje się ogólnodostępne boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa.

Białogóra to wspaniałe miejsce na wiosenny, letni i jesienny wypoczynek. Osoby uciekające od gwaru i zgiełku miejskiego znajdą tu ciszę i spokój oraz wspaniały mikroklimat.

Zdjęcia

© Pokoje Jantar Białogóra wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk